Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Yekta Özözer

Yekta Özözer
Yönetim Danışmanı
İLETİŞİME GEÇ

Yekta Özözer BİYOGRAFİ

Yönetim Danışmanı Yekta Özözer, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden 1987’de Lisans, British Council Bursu ile okuduğu Strathclyde Business School’dan 1990’da Mali İşler alanında lisansüstü derecesini aldı. Citibank, Colgate-Palmolive, Coca-Cola, Çelebi Grubu ve Avea gibi firmalarda orta ve üst düzey yöneticilik yaptı. 2003’ten bu yana Sürekli Gelişim/ABC Danışmanlık ve Eğitim Ltd. bünyesinde yurt içinde çoğunluğu ISO 150 firmalarından veya yurt dışından 65 büyük firmaya İnovasyon, Yaratıcı Problem Çözme, Yöneticilik ve Motivasyon konularında sürekli danışmanlık yapıyor ve eğitimler veriyor.

Bu alanlarda yazdığı 5 kitabı ve birçok Türkçe/İngilizce makalesi var.

Yekta Özözer, konuşmacı olarak katıldığı tüm etkinliklerde kurumların uygulayabileceği örnekleri sunuyor. Özözer, yaratıcı düşünme, motivasyon, inovasyon gibi konularda rehberlik ediyor.

“Çoğumuz yaratıcılığın ulaşılamaz olduğunu düşünüyor. Oysa hepimizin yaratıcı düşünme yeteneği var, ama bunu kısıtlayan etkenleri aşmak gerekli. İnovasyon fikirlerin tesadüfi çıkmasına bağlı kılınıyor, ama dünyanın en büyük inovasyon veri bankamızdaki analizlerimizde matematiksel formülünü bulguladık" diyen Yekta Özözer, yaratıcılığın bazılarına lütfedilen bir yetenek olmadığını, herkesin yaratıcı düşünme yeteneğiyle doğduğunu, ama bunu kurumlarda açığa çıkartmak ve inovasyonu gerçekleştirebilmek için kurum kültürünü bu yönde geliştirmenin şart olduğunu belirtiyor.

Yenilikçi bir kurum kültürü oluşturabilmek için kurumların neler yapması gerektiğini, çalışanların bakış açılarının nasıl genişletilebileceğini, esnetilebileceğini, başarının ve başarısızlığın nelerden kaynaklandığını bizzat yürüttüğü projelerden deneyimiyle ve somut tekniklerle, “eğlenceli ve interaktif” bir üslupla aktarıyor.

Yazdığı alanlar: İnsan kaynakları, inovasyon, yönetim

YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER