Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Saffet Emre Tonguç

Saffet Emre Tonguç
Tarihçi, Seyahat Yazarı, Profesyonel Rehber
İLETİŞİME GEÇ

Saffet Emre Tonguç BİYOGRAFİ

Saffet Emre Tonguç geziyor, fotoğraf çekiyor ve yazıyor. Tonguç, gitmeyi meslek edinenlerden. Bugüne kadar yüzden fazla ülkeye birçok kez giden Tonguç, Türkiye’nin dünyada görülmesi gereken ilk yerlerden biri olduğunu ancak tanıtımına yönelik önemli eksikliklerin bulunduğunu söylüyor. “A ile B arasındaki en kestirme yol Türkiye. Bu nedenle de inanılamayacak kadar çok sayıda uygarlık izlerini Türkiye’de bırakmış. En güvenilir rehber kitaplardan ‘Lonely Planet’ın Türkiye bölümünde; ‘Yunan kalıntılarını görmek istiyorsanız Yunanistan’a değil Türkiye’ye; Roma kalıntılarını görmek istiyorsanız İtalya’ya değil Türkiye’ye gidin’ diyor. Bu çok doğru bir tespit. Ancak bunun farkında değiliz ve değerini bilmiyoruz. 100’ün üzerinde ülkeye gittim, ancak hala en çok etkilendiğim yerlerden biri Anadolu” diyor.

1990 yılından itibaren, ABD ve Avustralya başta olmak üzere, çeşitli uluslararası yayınlarda yer alan Tonguç, ABC Televizyonu’nun “Good Morning America” programında sunuculuk yaptı. 2005’te Rotary Kulübü tarafından “Meslek Üstün Hizmet Ödülü”ne layık görüldü. Gerek mesleki gerek kişisel ilgisinden dolayı 100’e yakın ülkeye seyahat etti. Türkiye Turist Rehberleri Birliği tarafından 2005’te “Türkiye’nin En Çok Seyahat Eden Rehberi” seçildi. 2006 yılında ise “Yılın Seyahat Yazarı” olarak ödüllendirildi.

Yazdığı alanlar

Araştırma
Gezi-seyahat
Arkeoloji
Mimari
İstanbul
Kentler Semtler
Dünyada Görülecek 101 Yer
Tarih

YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER