Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

PROF. DR. TURGAY BİÇER

PROF. DR. TURGAY BİÇER
Yazar, Eğitmen, Danışman, Mentor
İLETİŞİME GEÇ

PROF. DR. TURGAY BİÇER BİYOGRAFİ

Prof. Dr. Turgay Biçer Yönetim bilimleri doktoru, Spor bilimleri uzmanı uluslararası bir eğitmen, danışman ve konuşmacıdır; Egzersiz ve Spor Psikolojisinin derneğinin kurucu başkanı; Avrupa Birliği Bünyesinde bir kuruluş olan ECO- C nin uluslararası iletişim eğitmenidir.

Uzun yıllar sporculuk ve antrenörlük kariyeri olan Biçer, 1988 – 2002 yılları arasında Akademik Çalışmalar için İngiltere ve Amerika’da bulundu.

Biçer, Marmara Üniversitesi dışında, Kıbrıs’ta Doğru Akdeniz Üniversitesinde dersler vermekte; daha önce de Ticaret Üniversitesinde Lisans ve Yüksek Lisans programlarında iletişim, Koçluk ve Psikoloji dersleri vermiştir.

Biçer, TRT 2’de 4 yıla yakın bir süre devam eden ve alanında rekorlara imza atan, ülkemizin yetiştirdiği değerli ve önemli insanların liderliklerini ve başarı öykülerini model alan liderlik üzerine bir program yaptı ve sundu. Sonrasında SKYTURK 360, Radyospor ve Lig radyoda programlar yaptı ve sundu.Yazarı olduğu yedi kitabın yanı sıra on iki kitaba da editörlük yapan Biçer, Türkiye’ de başarı bilimi ve sistemi olarak kabul edilen NLP sisteminin yanı sıra Koçluk ve Mentorluğun öncüsüdür.

Türkiye’nin önde gelen kurumları olan TBMM, TRT, Yapı Kredi, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Toyota, Doğuş Otomotiv, Abdi İbrahim, Lafarge, Schering-Plough, Serono, CSA Abalıoğlu Holding, Leo Burnett, Mavi Jeans, Siemens, PTT, SKF Rulman, TİM -Türkiye İhracatçılar Meclisi, Alev Okulları, Uğur Dershaneleri, Tubitak ve Dedeman Oteller zinciri, Kocaeli Kağıtspor, Turgay Biçer’in eğitim verdiği ve danışmanlık yaptığı kurumlar arasındadır.

Turgay Biçer, Türkiye'nin ülke olarak kazandığı sportif zafer ve başarıların arkasındaki önemli isimlerden de birisidir. UEFA Kupasını Kazanan Galatasaray Futbol Takımının, 2002 Dünya ve 2003’te Konfederasyon Kupasında 3. olan A Milli Futbol Takımının, Dünya Şampiyonu olan Yelken Milli Takımının, 2004 Atina Olimpiyatlarında madalya alan Olimpik sporcuların, Koraç Kupasını Kazanan Efes Pilsen’in, Avrupa Şampiyonu olan Vakıfbank Kadın Voleybol Takımın, ve alanında rekorlara imza atan birçok sporcu ve kulüplerin mentorluğunu yapmış; ayrıca süper Lig hakemlerinin ve uzun yıllar, futbol başta olmak üzere basketbol, voleybol tenis antrenörlerine uzun dönmeler spor psikolojisi, liderlilk, takımdaşlık ve motivasyon konularımda eğitimler vermiştir.

Turgay Biçer; ayrıca iş, siyaset ve eğitim sektöründeki üst düzey yöneticilerin ve liderlerin, danışmanlığını, koçluğunu ve mentorluğunu yapmaktadır.

Yazılı, işitsel ve görsel medyada iş, eğitim, spor alanlarındaki çalışmaları ile otorite olarak kabul edilen Biçer, TMOK başta olmak üzere ulusal ve uluslar arası meslek kuruluşlarının üyesidir; bazı spor Federasyonların yönetim, sağlık ve eğitim kurullarında görev almış ve halen Futbol Vakfının Mütevelli heyetinde görev yapmaktadır. Bunların yansıra Biçer, Avrupa ve Amerika Spor Psikologları Birliği (APA, FEBSAC), TMOK, Spor Bilimleri Derneği, ANLP, ISCHPER gibi yurtiçi ve yurt dışındaki birçok meslek kuruluşunun üyesidir. Turgay Biçer, halen Üniversitedeki Bölüm Başkanlığı görevini yürütmekle birlikte ulusal basında bazı gazete ve dergilerde yazılar yazmakta, TV ve Radyolarda mesleki alanlarda programlara katılmakta ve sosyal sorumluk çalışmaları kapsamında başta gençlerin gelişimi olmak üzere çeşitli meslek gruplarına, okullara ve kurumlara motivasyon ve gelişim temelli eğitimler ve konferanslar vermektedir.

Yazdığı alanlar: Kişisel gelişim, iletişim, spor

YAZILAR

VİDEOLARI

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER