Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Prof. Dr. Şebnem K. Özcan

Prof. Dr. Şebnem K. Özcan
Maryland Üniversitesi Ekonomi ve Finans Profesörü, “Center for Economic Policy Research” ve “National Bureau of Economic Research” Araştırma Görevlisi
İLETİŞİME GEÇ

Prof. Dr. Şebnem K. Özcan BİYOGRAFİ

Ekonomi alanında görüşlerine en çok başvurulan kadın ekonomistlerden biri olan Şebnem Kalemli Özcan, Dünya Bankası'nın Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi'nin Baş Ekonomisti olarak görev yapmış bir isim. Harvard Üniversitesi'nde ziyaretçi profesör olarak uluslararası finans dersleri veren Kalemli Özcan, 2012'de IMF Yetkilisi olarak seçilen üç akademisyenden biri oldu.

IMF'de Araştırma Departmanı'nın yanı sıra diğer tüm birimlerle de çalışan Kalemli Özcan, ekonominin önde gelen uluslararası dergilerinde birçok makalesi yayınlanmış bir ekonomist. Ekonomik araştırmalar alanında dünyanın en önemli merkezlerinden olan National Bureau of Economic Research ve Center of Economic Policy Research'de kıdemli araştırmacı olan Kalemli Özcan, aynı zamanda Avrupa Merkez Bankası Duisenberg Akademi üyesi.

Şebnem Kalemli Özcan aynı zamanda Kahin Roubini'nin araştırma firmasının da başarılı araştırmacı ve yorumcularından biri. Ayrıca 2008 yılında Avrupa Finansal Entegrasyonu üzerine hazırladığı çalışması ile Avrupa Komisyonu Marie Curie Uluslararası Yeniden Entegrasyon Ödülü'ne layık görülen ilk Türk sosyal bilimci akademisyen.

Yazdığı alanlar

Ekonomi
Uluslararası Ekonomi ve Gelişim
Ülkelerin Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri
Finansal Belirsizlik ve Finansal Entegrasyon: Krizler
Risk Yönetimi

YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER