Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Prof. Dr. Murat Yülek

Prof. Dr. Murat Yülek
İktisatçı, İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Profesörü
İLETİŞİME GEÇ

Prof. Dr. Murat Yülek BİYOGRAFİ

Murat Yülek, geniş bir spektrumda çalışma yürüten ekonomistlerden. Uluslararası finans, makroekonomi ve ekonomik kalkınma konularında önemli bir deneyime sahip olan Yülek, bugüne kadar IMF, İslam Kalkınma Bankası ve Dünya Bankası gibi kurumlarda 15’ten fazla ülkede farklı görevlerde bulundu; finans ve finans dışı şirketlerde üst düzey yöneticilik yaptı, ABD’de Georgetown ve Yale Üniversitelerinde ders verdi. Yurt içi ve dışında kitapları ve makaleleri yayımlandı. Bu geniş yelpazede farklı konular üstünde çalıştı: sanayi, teknoloji ve finans politikaları, kamu alımı politikaları, uluslararası yatırımlar, makroekonomik dengeler. Yülek’in, uluslararası saygın bilimsel yayıncı Springer tarafından yayımlanan sanayi politikaları, ekonomik kalkınma ve ekonomik planlama konularında kitapları bulunuyor.

Aralarında Dünya ve Zaman gazetelerinin de bulunduğu çeşitli yayınlarda ve blog sayfasında yazılarına devam eden ekonomist; Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Yülek, Boston, Yale ve Bilkent üniversitelerinde işletme ve iktisat yüksek lisansları ve yine Bilkent Üniversitesi’nde doktorasını yaptı.

Yazdığı alanlar:

Ekonomi
Kalkınma Sanayi, Bilim ve Teknoloji Politikaları
İnovasyon
Girişimcilik

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER