Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Öznur Karaeloğlu

Öznur Karaeloğlu BİYOGRAFİ

Öznur Karaeloğlu, lisansını İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümünde tamamlamış, aynı üniversitede pedagojik formasyon eğitimi de almıştır. Beş yıl özel bir eğitim kurumunda Biyoloji öğretmenliği ve buna ek olarak öğrencileri ile hedef bilinci, zaman yönetimi ve motivasyon çalışmaları yapmıştır.

Öğrencilerdeki okuma sorunlarının sınav başarılarını olumsuz etkilediğini fark ederek, hızlı okuma ile ilgili sertifikalar almış ve profesyonel olarak çocuklar ve yetişkinler için "Hızlı Okuma ve Anlama Eğitmeni" olarak çalışmaya başlamıştır.

2007 yılında Türkiye'de çocuklara yönelik, alanında yazılan ilk kitap olan "Çocuklar İçin Anlayarak Hızlı Okuma" kitabını yazmış, kurumsal ve bireysel çalışmalar yapmıştır.

2010 yılında "Sınavlar İçin Hızlı Okuma" kitabını yazmış, bu kitapta öğrencilerin sınav süresini verimli ve etkin değerlendirme tekniklerini anlatmış, öğrenme temaları ve sınav taktiklerine de yer vererek, öğrencilerin kendi kendine çalışabileceklerini göstermiştir. Kişilerdeki dikkat ve algılama sorunlarını fark ederek, analitik algılarını güçlendirici çalışmalar yapmış ve "Fark Etmeden Öğrenme Metodunu" uygulamaya başlamıştır. Bu metod ile öğrencilerini -uygulama ve etkinliklerle- verimli okuyarak daha hızlı anlamaya sevk etmiştir. Yine bu dönemde Boğaziçi Üniversitesi’nden ‘Yaratıcı Yazarlık Eğitimi’ alarak öğrencileri ile hikaye oluşturma, tamamlama gibi yaratıcı ve bütüncül algılamanın geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmıştır. Anlamanın geliştirilmesi için yeni teknikler geliştirmiş, algılamanın genişlemesi ve dikkatin artışını sağlamak amacıyla kişiye özel çalışmalar da yapmaya başlamıştır. Disleksi eğitimi alarak okuma güçlüğü yaşayan çocuklarla da çalışmalar yapmıştır.

Birçok kurumda 3000 saatin üzerinde “Hızlı Okuma, Anlama ve Algılama”, “Analitik Algı”, “Yaşam Koçluğu” başlıklı eğitimleri vermiştir.

2014 yılında ise ‘Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünden mezun olmuştur.

Kitapları

Çocuklar İçin Anlayarak Hızlı Okuma, Fom Kitap, 2007

Ortaokul İçin Anlayarak Hızla Okuma, Fom Kitap, 2014

Lise İçin Anlayarak Hızlı Okuma, Fom Kitap, 2014

Köpek Olmak İsteyen Kedi, Fom Kitap, 2014

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Cumhurbaşkanlığı Konuşan Kitap Şenliği

Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Young Guru Akademi

Bilim Kahramanları Derneği

Soma'da Kitapla Gülen Yüzlü Çocuklar

www.oznurkaraeloglu.com

Yazdığı alanlar: Çocuk gelişimi, çocukların ruh sağlığı, iletişim, kişisel gelişim

YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER