Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

METİN SALT

METİN SALT
Profesyonel Yönetici, Araştırmacı (Teknoloji)
İLETİŞİME GEÇ

METİN SALT BİYOGRAFİ

Metin Salt, Vestel Grubu’nun yenilik odaklı teknoloji firması olan Vestek A.Ş.’nin kurucusu Genel Müdürü.

Uzun yıllardır farklı teknoloji firmalarında yöneticilik yapmasının yanı sıra; teknoloji, gelecek ve girişimcilik konularında seminerler ve konuşmalar yapmaktadır. Salt aynı zamanda teknoloji ve köşe yazıları yazmaktadır.

Üniversitelerin danışma kurullarında da görev alan Salt, birçok uluslararası patent sahibidir. Metin Salt yüksek öğretimini ve yüksek lisansını Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Bu çalışmaları sırasında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)’da araştırma görevlisi olarak projelerde yer almıştır.

Türk Hava Kuvvetleri’nde görev yaparken ilk milli F16 elektronik harp eğitim sistemi ana tasarım ve planlamasını HAVELSAN ile ortak gerçekleştirmiştir. Vestek ARGE A.Ş.’de Türkiye Teknoloji Özel Ödüllünü alan Türkiye’de tasarlanan ilk görüntü işleme yongasını (Pixellence) ve internet televizyonculuğunun ilk örnek uygulamalarını gerçekleştiren ekipleri kurmuş ve yönetmiştir. Vestek’te 100’e yakın uluslararası patent başvurusu yapılmıştır. Halen tüketici elektroniği başta olmak üzere yenilikçi araştırma ve geliştirme projeleri yapılmaktadır.

Yazdığı alanlar

Araştırma
Gelecek
İletişim
İş yaşamı
Kişisel gelişim
TeknolojiYazdığı alanlar:

Bilişim teknolojisi, iletişim teknolojileri, tüketici elektroniği

YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER