Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

James Dorsey

James Dorsey
Gazeteci, Araştırmacı
İLETİŞİME GEÇ

James Dorsey BİYOGRAFİ

Orta Doğu’da tanınmış bir gazeteci kimliğine sahip olan James Dorsey, Wuerzburg Üniversitesi’nde “Institute of Fan Culture”ın eş başkanlığını yürütüyor. Dorsey aynı zamanda Singapur S. Rajaratnam, Uluslararası Çalışmalar Okulu Nanyang Teknik Üniversitesi’nin Batı Asya kıdemli üyesi ve Hurriyet Daily News, The Huffington Post ve The Daily Independent gazetelerinde yazıyor. “Orta Doğu Futbolu’nun Çalkantılı Dünyası” adında beğeni toplayan blog’u ile aynı adı taşıyan bir de kitabı bulunuyor.

Amsterdam Üniversitesi’nde ekonomi, Wageningen Tarım Üniversitesi’nde tropikal tarım eğitimleri alan Dorsey, 40 yıllık gazetecilik ve danışmanlık kariyerini farklı kıtalarda sürdürdü. 1983 – 1987 yıllarında United Press International için Atina, Ankara, Kudüs’te büro şefliği ve Orta Doğu ve Londra ofislerinde kıdemli muhabirlik yaptı. Washington Times için 1987 - 1991 yıllarında diplomatik ve ulusal güvenlik muhabirliği yapan Dorsey, 1993 - 2003 yılları arasında The Wall Street Journal için Orta Doğu, Orta Asya ve Balkanlar, İstanbul, Amsterdam ve Riyad merkezli kıdemli muhabir olarak görev aldı. Dorsey bu dönemde uzun bir süre İstanbul’da yaşadı ve bağlı bulunduğu yayınlara haber servisini İstanbul’dan yaptı. İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Hollandaca konuşan Dorsey, kendi ifadesiyle teorik Arapça, Türkçe, Fransızca, İbranice dilbilgisine sahip.

Yazdığı alanlar:

Ortadoğu
Siyaset
Spor – Futbol
Sosyal olaylar

YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER