Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Güventürk Görgülü

Güventürk Görgülü
Pazarlama Uzmanı, Yazar, Gazeteci
İLETİŞİME GEÇ

Güventürk Görgülü BİYOGRAFİ

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü 1986’da bitiren Görgülü, yüksek lisans derecesini Siyaset Bilimi dalında aldı. Basında Ekonomik Bağımlılık ve Tekelleşme başlıklı yüksek lisans tezi 1991'de Gazeteciler Cemiyeti tarafından yayınlandı.

Çalışma yaşamına 1987’de Yeni Gündem Dergisi’nde ekonomi muhabiri olarak başladı. Daha sonra Ekonomik Panorama ve Tempo dergilerinde gazeteciliğe devam etti. 1992-94 arasında DİSK Araştırma Enstitüsü’nde (DİSK-AR) sendikal uzman olarak çalıştı. Yeni Yüzyıl Gazetesi’nin ilk yayın döneminde gazetenin ekonomi servisinde görev aldı. Kanal-E’de (CNBC-e) ekonomi editörlüğü ve belgesel prodüktörlüğü yaptı, Hürriyet Grubu içinde yayınlanan Gazete Pazar’da ekonomi editörü ve köşe yazarı, Hürriyet Dergi Grubu’nda özel haber muhabiri ve editör olarak çalıştı.

İki dönem Çağdaş Gazeteciler Derneği İstanbul Şubesi yönetiminde bulundu ve bir süre NTVMSNBC haber portalı için ekonomi yazıları yazdı. Nesteren Şencan Görgülü'yle birlikte kaleme aldığı, yeni çağda pazarlamanın temel ilkelerini ortaya koyan “Pazarlama 3.0 – Yeni çağın pazarlama yaklaşımı” adlı kitabını Aralık 2010'da yayınladı.

Basında Ekonomik Bağımlılık ve Tekelleşme adlı kitabıyla 1992 Milliyet Ödülleri Gazetecilik Dalı Birincilik Ödülü'nü kazanan Güventürk Görgülü'nün Ekonomist Mustafa Sönmez'le birlikte hazırladığı “1990'larda Türkiye İşçi Sınıfı; Sosyal ve Ekonomik Göstergeler” başlıklı bir kitabı daha bulunuyor.

2007’den bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tam zamanlı olarak ders veren Güventürk Görgülü, kurucu ortağı olduğu Portakal Pazarlama Danışmanlığı’nda proje danışmanlığı görevini 2000 yılından beri sürdürüyor. Dünya Gazetesi’nde cuma günleri yayınlanan “Pazarlama 3.0” adlı köşesindeki yazılarına da 2006'dan beri devam ediyor.

Yazdığı alanlar

İletişim, pazarlama, ekonomi

YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER