Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

GÜLSEN ÇELİKER

GÜLSEN ÇELİKER
Nanoteknoloji ve inovatif ürünler geliştirme alanında uzman
İLETİŞİME GEÇ

GÜLSEN ÇELİKER BİYOGRAFİ

Gülsen Çeliker, nanoteknoloji konusunda Türkiye’deki en yetkin ve en deneyimli isimlerden biri. Türkiye’de ilkleri teşkil eden çalışmaları nedeniyle uluslararası basında büyük ilgi görüyor, Avrupa’daki pek çok konferansa katılıyor. Uzman kimliğini profesyonel çalışmalarına da aktarmayı başarmış, konusunda uluslararası tanınırlığı olan Çeliker’in kurucu ortağı olduğu firma Türkiye’de seramik, beyaz eşya, cam, alüminyum, halı sektörlerinin en önde gelen kuruluşları için projeler yapıyor.

Çeliker, projelerini nanoteknolojiyle ilgili çalışmalar yapan üniversitelerle birlikte yürüterek, üniversite-sanayi iş birliği konusunda da önemli bir örnek sergiliyor. Gülsen Çeliker, üniversite, devlet ve özel sektör üçlüsünün “nanoteknoloji stratejisi” etrafında buluşması gerektiğine dikkat çekiyor. İleri teknolojinin gelecekte hayatımızı fazlasıyla değiştireceğini belirten Çeliker birkaç örnekle ufkumuzu açıyor: "Arabalarımızın malzemeleri ileri teknoloji olacak ve çarpmaya karşı dayanıklılık kazanacak. Ortam havasının temizliği kontrol altına alınacak. Giysilerimizi bir UV lambadan geçirdiğimizde temizlenecekler. Böylece temizlik için zararlı kimyasalları kullanmayacağız. Aslında işin özü şu; nanoteknoloji hayatımızı değiştirecek. Bugün görebildiklerimiz, duyduklarımız ve yaşadıklarımız yalnızca ilk çalışmalar. Dünyada çok sayıda Ar-Ge çalışması yapılıyor; ileri teknolojiye ciddi bütçeler ayrılıyor."

ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gülsen Çeliker, aynı bölümde yüksek lisans ve doktora çalışmaları yaptı. ODTÜ’de araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Otomotiv ve sanayi boyalarında yöneticilik yaptı. Avrupa’nın üçüncü büyük boya firması ile ortaklık yaparak nanoteknolojik kaplama ve malzemeler geliştirmek, üretmek ve satmak üzere kendi şirketini kurdu. Çeliker, halen, her biri kendi sektöründe öncü sanayi firmalarına projeler yapıyor, inovatif ürünler geliştiriyor.

Yazdığı alanlar:
Türkiye’de Nanoteknoloji
Gelecek Ne Getirecek?
Yeni Fonksiyonlar ve Yeni Pazarlar
Yeni Teknolojiler, İnovasyon ve Girişimcilik
Nanoteknoloji Uygulamaları - Sektörel Fırsatlar
İnovasyon

Yazdığı alanlar:
Üniversite sanayi iş birliği
Türkiye’de nanoteknoloji
Gelecek
Yeni Fonksiyonlar ve Yeni Pazarlar
Girişimcilik
Sektörel Fırsatlar

YAZILAR

VİDEOLARI

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER