Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Dr. Levent Altaş

Dr. Levent Altaş
Astrofizikçi, Kandilli Rasathanesi
İLETİŞİME GEÇ

Dr. Levent Altaş BİYOGRAFİ

Dr. Levent Altaş, 1954'te İstanbul'da doğdu. Kadıköy Özdemiroğlu İlkokulu ve Kemal Atatürk Ortaokulu'nu bitirdikten sonra 1971'de Fenerbahçe Lisesi'ni, 1979'da İ.Ü. Fen Fakültesi Astronomi-Fizik Bölümü'nü bitirdi.

Aynı bölümde  1981'de "Arcturus'un Spektrofotometrik Analizi" konulu master, 1986'da "Procyon, Güneş ve Arcturus'ta  CNO Bollukları ve Evrimleri ile İlişkileri" konulu doktora çalışmalarını tamamladı.

1980'de Uluslararası Astronomi Birliği (IAU) ve Unesco'nun Yugoslavya'da düzenlediği yaz okulunu bitirdi. 1984'de Avrupa Fizik  Topluluğu'nun (EPS) Çekoslovakya'da ve 1990'da Macaristan'da, 1996'da Nato'nun Romanya'da, 1997'de Avrupa Birliği'nin (EU) Yunanistan'da, 2000'de Bulgar Bilim Akademisi'nin Bulgaristan'da düzenledikleri  "Güneş Fiziği" konularındaki toplantılara poster çalışmalarıyla ve yurt içinde Tübitak ve çeşitli üniversitelerce düzenlenen seminer, toplantı, panel, sempozyum ve kongrelere bildiri ve poster çalışmalarıyla katıldı.

Türk Astronomi Derneği üyesidir. Gitar ve kontrbas çalmak, şiir yazmak ve Evren'de yaşam araştırma konuları ilgi alanı içindedir. 1979'dan 2005'e kadar B.Ü.Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün Güneş Fiziği Laboratuvarı'nda Astrofizikçi olarak görev yaptı. 2005'te aynı kurumdan emekliye ayrıldı, şu sıralar www.gundemde.com portalını yönetmekte. Müzik çalışmaları sürüyor, Getronagan Özel Ermeni lisesinde astronomi hocalığı yapıyor. Popüler bilim ve güncel konularda yazılar yazıyor. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Yazdığı alanlar: Çevre-doğa, Astrofizik, teknoloji, bilim, gelecek

YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER