Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Doç. Dr. Itır Erhart

Doç. Dr. Itır Erhart
Öğretim Görevlisi
İLETİŞİME GEÇ

Doç. Dr. Itır Erhart BİYOGRAFİ

Itır Erhart 1975 yılında doğdu. Işık Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi'nde İngiliz Dili Edebiyatı ve Felsefe okudu. Aynı üniversitede Felsefe yüksek lisans programını tamamladı ve aynı yıl Cambridge Üniversitesi'nde Felsefe öğrenimine başladı. M.Phil. derecesini kazandıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde ders vermeye başladı.

2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü'nden doktora derecesini aldı. 2015 yılında doçent unvanını aldı.

Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde toplumsal cinsiyet, insan hakları, spor ve medya üzerine dersler veriyor. The School of Life İstanbul’da dersler Toplumsal Fayda Nasıl Sağlanır, ve Kendine Güven Nasıl Sağlanır başlıklı atölyeleri yürütüyor.

Itır Erhart, 2004 yılında Chicago’da bir otobüs durağında “Koşmak zor mu geliyor, kemoterapiyi dene!” sloganını görünce yardımseverlik koşusuna başladı. Sivil toplum kuruluşları için kaynak ve farkındalık yaratma amacıyla 8 maraton, 20 yarı maraton koştu. Türkiye’nin ilk yardımseverlik koşusu oluşumu olan Adım Adım’ın kurucuları arasında yer aldı.

2016 itibarıyla 12,000 üyesi olan Adım Adım, bir yandan dayanıklılık artırıcı sporlar aracılığıyla bireyleri toplumsal sorunların çözümü için harekete geçirirken, bir yandan da sivil toplum kuruluşlarını daha şeffaf ve hesap verebilir olmaya teşvik ediyor. Adım Adım’a katılan bireyler ve kurumsal koşucular spor yaparak destekledikleri STK’lar için kaynak yaratıyor.

Itır Erhart, sivil toplum alanında yaptığı çalışmalardan dolayı 2009 yılında “Fark Yaratanlar” programına konuk oldu ve 2010 yılında Ten Outstanding Young Persons jüri özel ödülünü aldı. 2014 yılında ise Ashoka Fellow seçildi.

Yazdığı alanlar: STK, Kişisel Gelişim, Spor, Cinsiyet Eşitliği, İnsan Hakları ve Azınlık Temsiliyeti

YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER