Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

DENİZ TÜRKALİ

DENİZ TÜRKALİ BİYOGRAFİ

1944 yılında İstanbul'da doğan oyuncu Deniz Türkali, Nişantaşı Kız Lisesi ve Şişli Koleji’nde okudu. Konservatuar eğitimini Londra’da tamamladı. Sosyal ve siyasi yazılar yazdı, etkinliklere katıldı. dergisinde ve “Kriter” dergisinde Avrupa Birliği ülkeleri sinema tanıtım yazıları yazdı. “Şehvet” adlı bir albümü bulunan oyuncu Galip Derviş, Hürrem Sultan, Gece Melek ve Bizim Çocuklar, Eylül Fırtınası, Dudaktan Kalbe gibi birçok sinema ve televizyon filminde rol aldı. Deniz Türkali yalnızca sinemayla ilgilenmedi, müzik de onun hayatında önemli bir yer tutuyor.

İlk evliliğini İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ile yapan oyuncunun kızı Zeynep Casalini de tıpkı annesi gibi sanatla yoğruldu. Deniz Türkali ömrünün neredeyse yarısını Atıf Yılmaz ile geçirdi. Bu ikinci evlilik, Yılmaz’ın ölümüne kadar sürdü.



Yazdığı alanlar: Kültür - Sanat

YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER