Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Defne Sarısoy

Defne Sarısoy
TV Haber ve Program Sunucusu, Eğitimci
İLETİŞİME GEÇ

Defne Sarısoy BİYOGRAFİ

T.E.D Ankara Koleji’ni ve Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. 1993’te Star TV’de göreve başlayan Sarısoy, spikerlik görevinin yanı sıra “Yakın Takip” ve “Kırmızı Koltuk” programlarını hazırlayıp sundu. 1995-1997 arasında Kanal D’de “Ana Haber Spikeri” olarak görev yaptı. 1999’da NTV’de göreve başlayarak üç yıl boyunca “Ana Haber Bülteni” sundu.

“Dünyaya Bakış” adlı dış haberler programının sunuculuğunu; “Güzel Pazar” ve “Güzel Günler” programlarının yapımını ve sunuculuğunu üstlendi. NTV-MSNBC Haber Portalı’nda, gündemin önemli konularını, iki yıl boyunca söyleşileriyle okuyucuya aktardı. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu ile birlikte, “Yaşasın Hayat” ve “Hayatın Senin Elinde” programlarını hazırlayıp sundu. Kişisel gelişimin iletişim becerilerimize nasıl yansıdığını ve hayatla nasıl iletişim kurmamız gerektiğini anlatan bir kitap hazırlığı içinde olan Sarısoy, İngilizce ve İtalyanca biliyor.

Halen serbest programcı olarak çalışan Sarısoy, TRT Haber’de “Hayat +”, “Defne Sarısoy’la 10’dan Sonra”, “Günlük” ve “Ekonomik Tarifler” programlarını sundu. Defne Sarısoy, yapımcı, editör ve sunucu olarak gündem yaratan çok sayıda programa imza attı ve atmaya devam ediyor.

Yazdığı alanlar:

Portreler, İletişim, Kişisel gelişim, Aile Konstelasyonu, Bilişsel Davranış

YAZILAR

VİDEOLARI

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER