Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Celal Seçkin

Celal Seçkin
Yönetim Danışmanı, EFQM Eğitmeni ve Değerlendiricisi
İLETİŞİME GEÇ

Celal Seçkin BİYOGRAFİ

Yönetim Danışmanı, EFQM Eğitmeni ve Değerlendiricisi Celal Seçkin, Türkiye’de “Kurumsal Mükemmellik” denince akla ilk gelen isimlerden biri. Uzman olduğu bu alanda uzun yıllar boyunca edindiği bilgi ve deneyimini kamuoyuyla paylaşan Celal Seçkin, “kurumsal mükemmellik” ve ilgili konularda hazırladığı ufuk açıcı yazı ve makalelerini İçerik Fabrikası’nda yayınlıyor. Celal Seçkin aynı zamanda İndeks Konuşmacı Ajansı Üyesi. Değişim yönetimi, liderlik, yenileşim/inovasyon, kurumsal özdeğerlendirme ve kurumsal mükemmellik anlayışı kapsamında ihtiyaç duyulan birçok konuda profesyonel kitlelere özel konuşmalar gerçekleştiriyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü’nden mezun olan Celal Seçkin, PTT ARLA (TELETAŞ) ve Siemens A.Ş.’de elektronik haberleşme sistemleri üretiminde 17 yıl mühendis ve yönetici olarak çalıştı. Türkiye’de 1992’den itibaren “Ulusal Kalite Ödülü” sürecinin oluşturulmasına katkıları olan Seçkin, Avrupa Kalite Ödülü sürecinde de 1997’den itibaren değerlendirici ve baş değerlendirici olarak rol aldı. 1998-2000 yıllarında Ulusal Kalite Ödülü Sekreteri ve KalDer İcra Kurulu Üyesi olarak görev alan Seçkin, Ulusal Kalite Hareketi’ni geliştiren ve uygulayan ekipte yer aldı. Ekim 2000 - Aralık 2004 tarihleri arasında EFQM Brüksel’de Avrupa Kalite Ödülü Yöneticisi olarak çalışan Seçkin, EFQM Mükemmellik Aşamaları değerlendirme sürecini tasarlayan ekipte ve sürecin uygulamalarında yer aldı ve EFQM Modeli’nin güncellenmesi çalışmalarına katıldı.

KalDer’in Boğaziçi, Sabancı ve Okan Üniversiteleriyle gerçekleştirdiği sertifika programlarında eğitmen olarak yer aldı. 2005’te Seçkin Danışmanlık ve Eğitim Ltd. Şti.’ni kurdu. EFQM ve KalDer üyesi olan Seçkin Danışmanlık, EFQM ve KalDer eğitimlerini verme lisansına da sahip. Celal Seçkin, 2005’ten bu yana her yıl EFQM Mükemmellik Ödülü sürecinde Değerlendirme Ekibi Lideri olarak görev yapıyor.

Seçkin, yurt içi ve yurt dışında kamu sektörü ve özel sektörden çok sayıda kuruluşa kurumsal mükemmellik, EFQM Mükemmellik Modeli, kurumsal özdeğerlendirme uygulamaları ve ulusal/uluslararası ödül süreçlerine hazırlanmalarına yönelik eğitimler verdi. Çok farklı özelliklerde kurumlarda uygulamalarda yer aldı, kurumsal mükemmellik değerlendirmeleri yaptı. Birçok uluslararası, ulusal kongre ve sempozyumda organizasyon komitesi üyesi, oturum başkanı, çalıştay yöneticisi, konuşmacı ve katılımcı olarak yer aldı.

Halen EFQM’de değerlendirici eğitimlerini tasarlayan ekipte yer alan Seçkin, birçok ülkede eğitim veriyor, EFQM adına eğitmen akredite ediyor ve değerlendirici yetiştiriyor. Kurumsal mükemmellik anlayışının, insanlığın daha iyi bir geleceğe kavuşmasında önemli katkıları olacağına inanan Seçkin, çalışmalarını yurt içi ve yurt dışında danışman, eğitmen ve değerlendirici olarak sürdürüyor.

Yazdığı alanlar:

Kurumsal Mükemmellik, Özdeğerlendirme, Liderlik, Değişim Yönetimi, Yenileşim/İnovasyon, Sürdürülebilirlik ve Toplumsal Sorumluluk

YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER