Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Aydan Sümercan

Aydan Sümercan
Araştırmacı - Yazar
İLETİŞİME GEÇ

Aydan Sümercan BİYOGRAFİ

Gazeteci, yazar, oyuncu Aydan Sümercan, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi resim (Bedri Rahmi Eyüboğlu atölyesi) ve tiyatro dekorları ve kostümleri bölümünden mezun oldu, aynı zamanda İstanbul Belediye Konservatuarı'nda bale ve tiyatro bölümlerinde eğitim aldı.

1967-68’de Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyuncu ve dekoratör olarak çalıştığı yıllarda Fransa’dan aldığı devlet bursu ile iki yıl Nancy’de tiyatro oyunculuğu konularında çalışmalarda bulundu, daha sonra da Paris’te Le Jardin Tiyatrosu kurucu kadrosunda (oyuncu, dekoratör, makyöz ve reji assitanı olarak) yer aldı, Strasburg Devlet Tiyatrosu'nda reji asistanlığı yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra 1975’te Milliyet gazetesine girerek gazeteciliğe başladı, birçok yayınevinde (Milliyet gazetesi, Karacan Yayınları, Show Basın) editörlük yaptı.

2012’de “Tanrıçanın Gölgesinde”, 2014’de Büyüyen Ay adlı kitapları yayınlandı. Halen serbest çalışıyor.

Yazdığı alanlar: Güzellik, kadın, tarih, mitoloji, sanat, kokular, kişisel gelişim

YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER