Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
0 Ürün
Üye Ol

Profesyonel editörler, uzmanlar ve tanınmış yazarların kaleminden çıkmış yüzlerce kategoride binlerce özgün ve yasal içeriğe bu alandan ulaşabilir, anında satın alabilir ya da sipariş verebilirsiniz. Aradığınız içerikler elinizin altında.


SON EKLENEN İÇERİKLER

Otomobil satın almanın püf noktaları
Eklenme Tarihi: 2018-04-17
Yazar: Ayşegül Arabacıoğlu
#

Araç satın almaya karar verdiniz. Peki, ne yapacağınızı biliyor musunuz? Aracın büyüklüğü ne olacak? Kaç kişi yolculuk edecek? Bütçeniz yetecek mi? Tüm bu sorulara cevap bulmak için sıkı bir yol haritasına ihtiyacınız olacak.
Kelime: 691

35

Aşkın sanal coğrafyası
Eklenme Tarihi: 2018-04-17
Yazar: Füsun Okur
#

Oksitosin hormonu bizi aşık ediyor. “Olabildiğince benzerlik ve gerektiği kadar zıtlık” bizi aşka boğuyor. Dünyada 1 milyon çift, biraz da bu yüzden çöpçatan sitelerinde tanışarak evleniyor. Bu ilgi 4 milyar dolarlık bir sektör oluşturuyor.
Kelime: 518

15

Parfümle bütünleşmenin yolları…
Eklenme Tarihi: 2018-04-16
Yazar: Aydan Sümercan
# #

Baharı severiz, bekleriz, güneşin yüzü güldü mü, doğa şenlenir, renklenir ve kokulanır. Bahar kokularını insanlar hep sevdi, onları kullanmaya başladı, besteledi, yeniden yarattı. Ancak ilk başlarda insanoğlu mistik bir anlam da katarak ortamları kokulandırdılar ama dünden bugüne her zaman kendini sevmek ya da sevdirmek, bazen kendini iyi hissetmek, iyileşmek ya da iyileştirmek için kullandı kokuları. Psikolojide iyileştirici etkisini düşünürsek, parfüm en zor anların da kurtarıcısı oldu. Kendinizi iyi hissetmediğiniz zaman parfümlenin, hatta parfümünün notalarını taşıyan vücut losyonu ile giyinin; o zaman kendinizi daha iyi hissedersiniz. Bu anlamda gerçekten parfüm insanoğluna sihirli bir dokunuştur. Doğada çiçeklerle, meyvelerle, ağaç ve köklerle yaratılan en güzel notaların insan elinde bestelenerek yine insana dönen, “insanlar iyi şeylere layıktır” sözünün en güzel eseridir.
Kelime: 953

45

Gerçeklerden kaçmak mümkün ama saklanmak mümkün değil...
Eklenme Tarihi: 2018-04-16
Yazar: PROF. DR. EMRE ALKİN
# #

Belki de son 20 yılın dış siyaset açısından en gergin günlerinden geçiyoruz. Bir yandan Dünya Trump'ın başlattığı ticaret savaşları ve Orta Doğu çatışmalarına sürüklenirken, diğer taraftan da birçok şeyin hayatımızdan çıktığını ve daha önce test etmediğimiz yeniliklerin hayatımıza girdiğini görüyoruz. Bunlardan biri de "üretim" olgusunun değer zinciri içinde payının göz ardı edilemeyecek kadar küçülmesi. Bunu sadece "teknolojik gelişim" olarak adlandırmak kolaycılık olur.
Kelime: 365

ÜCRETSİZ

Bebeğiniz beyninizi çalıyor
Eklenme Tarihi: 2018-04-16
Yazar: Serra Sönmez Şen
# #

Şimdiye kadar “annelik kutsaldır”, “cennet annelerin ayakları altındadır” ve benzeri sözleri duymayan kalmamıştır. Bu söylemlerin kaynağı kimilerine göre sosyolojik kimilerine göre fizyolojik. Ancak kadınların annelik sürecinde yaşadığı sıkıntılar konusunda herkes hemfikir. Kadınların hamilelik sürecinde başlayan unutkanlık, huzursuzluk ve rahatsızlıkları doğumdan sonra da devam ediyor. Şişlikler, emzirme sorunları, meme ucu yaraları, lohusa sendromu, fiziksel aktivitenin azalması, hareketin kısıtlanması, depresyon, sosyal yaşamın sekteye uğraması ve tabii uykusuzluk çoğu annenin karşılaştığı en sıradan sorunlar. İşin içine zorlu hayat şartları da girince çoğu kadın için annelik gerçekten de zor bir durumda dönüşüyor. Doğası itibarıyla zaten yeterince zor olan ebeveyn olma sürecinin kadınlarda yaşattığı fizyolojik değişimlere dair ilginç bir araştırma ortaya koyuldu. Araştırmanın hipotezi şöyle diyor: Anneler bebekte nasıl iz bırakıyorsa bebekler de annelerde iz bırakıyor; annelik kadınların beynini etkiliyor.
Kelime: 392

ÜCRETSİZ

Görüyorum, duruyorum
Eklenme Tarihi: 2018-04-13
Yazar: Yaprak Özer
# #

Bazen bir gezi, bir haber, bir kitap hatta bir an… her gün baktığınıza farklı bakabilmenizi sağlayabiliyor. Eski Türk filmlerindeki o meşhur replik; “Aman… Yarabbim görüyorum!” Ansızın görmeye başlamak bir tek filmlerde olur, gezi, kitap ise bahane, iş sizde bitiyor. Görmeyi seçmek gerek. Son zamanlarda yaptığım bazı sosyal ve kurumsal aktiviteler tam da bu kıvamdaydı, bir tanesinin üzerinden paylaşım yapmak istiyorum; görüyor muyum ne! “Sultan ve Müneccimi”, düne ve bugüne ışık tutan bir kitap. Astrolog ve tarihçi Hakan Kırkoğlu’nun ikinci kitabı (ilki Göklerin Bilgeliği). Sultan ve Müneccimi, 18. yüzyılda 26 yıl boyunca 3 padişaha hizmet etmiş müneccimbaşı Fethiyeli Halil Efendi’yi anlatıyor; ahkam üreten müneccim mesleğine odaklanıyor. Saray dokümanları üzerinde çalışarak ortaya çıkan kitap, siyasetle kehanet arasındaki ilişkiyi irdeliyor.  
Kelime: 851

ÜCRETSİZ

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER