SEPET: 0 Ürün
» Üye Ol

Profesyonel editörler, uzmanlar ve tanınmış yazarların kaleminden çıkmış yüzlerce kategoride binlerce özgün ve yasal içeriğe bu alandan ulaşabilir, anında satın alabilir ya da sipariş verebilirsiniz. Aradığınız içerikler elinizin altında.


SON EKLENEN İÇERİKLER

The drop in USD/TRY is just a conjunctural
Eklenme Tarihi: 2017-02-10
Yazar: PROF. DR. EMRE ALKİN
# #

As we enter the final trading day of the week, let me make a quick overview of markets today. First, a global tour.
Kelime: 366

ÜCRETSİZ

Dolar ve TL'deki gerilemeler konjonktürel olacak
Eklenme Tarihi: 2017-02-10
Yazar: PROF. DR. EMRE ALKİN
# #

Haftanın son işlem gününe girerken piyasaların bir resmini çekeyim dedim. Önce dünyaya bakalım..... read more
Kelime: 230

ÜCRETSİZ

Sokak dili, bilim dili ve kuyruklu yıldız
Eklenme Tarihi: 2017-02-10
Yazar: Yaprak Özer
# #

Prof. Dr. Hasan Gürak, “Gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklerseniz, diğerleri kendiliğinden yanlış iliklenir” diyor. Aynı dilde konuşurken yaptığımız hatalardan söz ediyor. Bilim diliyle, sokak dilinin birbirini karşılamamasından söz ediyor. Buradan hareketle son haftanın gündem konusu Varlık Fonu’nda kavram kargaşası mı, tercüme hatası mı var diye merak ettim. Madem biz kavramları ve anlamlarını birbirine karıştırma eğilimi gösteriyoruz, Varlık Fonu da onlardan biri olmasın diye Prof. Gürak’dan değerlendirmesini rica ettim.
Kelime: 1085

ÜCRETSİZ

Çocukluk çağında mahremiyet eğitimi
Eklenme Tarihi: 2017-02-10
Yazar: SABİNA DURSUN
# #

Her ebeveynin hayalidir doğaya, canlılara, insanlara ve farklı kültürlere saygılı, sosyal çevre ile bütünleşmiş ve uyumlu, kendine güvenen ve kendilerini ifade etmekte başarılı güçlü bireyler yetiştirmek. Bu süreçte ebeveynler tarafından çocuklara çeşitli eğitimler verilir ve çocuğun gerekli becerileri kazanması amaçlanır. Toplumumuzda bir tabu olan, konuşulmayan, yok sayılan ancak bir o kadar da önemli olan konu ise mahremiyet ve cinsel eğitimdir. Çocuklarının gelişimi için her türlü şartları sağlamaya çalışan ebeveynler, konu mahremiyet eğitimine gelince nasıl davranacaklarını bilemiyorlar.
Kelime: 772

30

USD might swiftly go up
Eklenme Tarihi: 2017-02-09
Yazar: PROF. DR. EMRE ALKİN
# #

It seems like fluctuations in exchange rates will continue for a little while more. The fact that USD/TRY keeps falling while, on the other hand, benchmark bond and Istanbul Stock Exchange continue to go up are real interesting.
Kelime: 238

ÜCRETSİZ

Dolar sert şekilde yükselebilir
Eklenme Tarihi: 2017-02-09
Yazar: PROF. DR. EMRE ALKİN
# #

Anlaşılan döviz kurlarındaki dalgalanma daha uzun süre devam edecek. Gösterge tahvilin faizi yükselirken Dolar/TL'nin düşmesi, diğer taraftan BIST'in yükselmesi enteresan gelişmeler..... read more
Kelime: 143

ÜCRETSİZ

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER