0 Ürün
Üye Ol

Profesyonel editörler, uzmanlar ve tanınmış yazarların kaleminden çıkmış yüzlerce kategoride binlerce özgün ve yasal içeriğe bu alandan ulaşabilir, anında satın alabilir ya da sipariş verebilirsiniz. Aradığınız içerikler elinizin altında.


SON EKLENEN İÇERİKLER

Mobil Tüketici: Homo Sapiens Mobilus
Eklenme Tarihi: 2014-12-10
Yazar: Emre Hasan Saylık
# #

Sabah uyanmamızdan akşam yatana kadar geçen sürede “modern” hayat ile bağlantı uzvumuz mobil araçlarımızla mutluyuz… Bu imkan kabaca dünyanın %10’u için geçerli olsa da entelektüel bir evrimi tetikleyebilecek kadar etkili. Günümüzde, yaşamı anlamlandırmak bir sanat dalı gibi konumlanıyor önümüzde. Temel iletişim ihtiyacımız adeta ayrı bir bilgelik edebiyatı… Üretim yerine tüketimi kendimizi gerçekleştirmede kullanıyoruz. Tercihlerimiz kitlesel tüketim unsuru olmamıza yönelik hazırlık adımları gibi görünüyor.
Kelime: 417

ÜCRETSİZ

Satışta Pazarlık Taktikleri
Eklenme Tarihi: 2014-12-09
Yazar: ALİ KİRMAN
# # #

Satış başladığı andan itibaren müzakere de başlar. Müşteriniz, sizin de yapmanız gerektiği gibi görüşmeye beraberinde hedefleriyle gelmiştir ve doğal olarak bu hedeflere ulaşmak için çaba içinde olacaktır. O halde müşteriniz ve siz hedeflerinize ulaşmak için görüşmeniz boyunca kendinize özgü bazı yöntemler kullanacaksınız.Yazar, Danışman ve Eğitmen Ali Kirman'ın e-kitabı...

40

‘GDO’ya Hayır ‘mucizesi’
Eklenme Tarihi: 2014-12-09
Yazar: Can San
# #

Türkiye’deki sivil platformlara arasında ‘ GDO’ya Hayır’ platformu tarımının geleceği ve ülke insanının sağlığı konusunda ‘olmaz’ı başaran sivil inisiyatif. Platform eşgüdüm toplantısı Nilüfer Belediye’si desteğiyle Bursa’da yapıldı. Bu toplantıda GDO kabusunun Türkiye ve dünya seyir defteri tekrar gündeme geldi . Toplantıya değinmeden önce ‘GDO’ ‘yu toprak kokusu sahnesine indirelim. Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO)-GDO’lu tohum nedir,? insan sağlığına nasıl etkileri var!, birde ‘GDO’lu tohum ile çokça karıştırılan, bir tutulan ‘hibrid tohum’ a değinelim.
Kelime: 734

60

Kaz Dağları’ndan Harvey Nichols’a
Eklenme Tarihi: 2014-12-09
Yazar: Ayşegül Kartal
# #

Bir yılı aşkın süredir, marka yönetimi danışmanlığını yaptığım müşterim muhteşem bir marka hikayesine dönüştü. Üstelik sadece iki yılda! Kaz Dağlarının eteklerinde büyüyen mutlu çocukların hayali, Harvey Nichols’a giren nadir Türkiye markalarından oldu. Reklam ajansı sahiplerinin girişimcilere öğrettiği gibi milyon dolarlar mı harcandı? Hayır! Kurumsallaşma adına dostlar alışverişte görsün misali, pahalı materyaller mi hazırlandı? Hayır!
Kelime: 629

ÜCRETSİZ

Başarısızlık var mıdır?
Eklenme Tarihi: 2014-12-08
Yazar: PROF. DR. TURGAY BİÇER
# #

Başarı eğer varsa karşıtı olan başarısızlık da vardır kuşkusuz. İşe eğer bu cümleyle başlarsak sanıyorum süreci ıskalamış ve olayı sadece mekanik bir süreç olarak görmüş oluruz. Başarı tanımı kadar başarısızlık tanımı da oldukça göreceli ve biro kadar da esnektir. Başarısızlık için neyin referans aldığımız da diğer önemli olgulardan birisidir. Başarısızlığın tanımı da kişiye, duruma ve olaya göre değişkenlik gösterir. Tam anlamıyla kesin bir başarı olgusundan bahsedemeyeceğimiz gibi kesin bir başarısızlık tanımı da olmayacaktır.
Kelime: 295

ÜCRETSİZ

Güven ve Güvenirlik Üzerine
Eklenme Tarihi: 2014-12-08
Yazar: PROF. DR. TURGAY BİÇER
# #

Okulda veya seminerlerimde “kimin ipiyle kuyuya inersiniz” diye çok sorduğum bir soru vardır. Bu soru bence çok önemlidir ve o kadar da ilginç yanıtlar alırım. Katılımcılar veya öğrencilerim çoğunlukla yakınlarının, sevdiklerinin ve güven duyduklarının ipiyle kuyuya ineceklerini söylerler. Bazıları ise kimseye güvenmediklerinde dolayı mümkünse kuyuya inmemeyi tercih ettiklerini; bazıları ise yalnızca kendi ipiyle kuyuya ineceklerini söylerler.
Kelime: 411

ÜCRETSİZ

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER