SEPET: 0 Ürün
» Üye Ol

Profesyonel editörler, uzmanlar ve tanınmış yazarların kaleminden çıkmış yüzlerce kategoride binlerce özgün ve yasal içeriğe bu alandan ulaşabilir, anında satın alabilir ya da sipariş verebilirsiniz. Aradığınız içerikler elinizin altında.


SON EKLENEN İÇERİKLER

En y’eni nesil
Eklenme Tarihi: 2014-06-12
Yazar: Yaprak Özer
# #

Gelmiş geçmiş en ilginç topluluk. Türkiye nüfusunun yüzde 25’ini onlar oluşturuyorlar. Geleceğin işgücünü ve yöneticilerini onlar oluşturacaklar. Ancak öncekiler onları çözemiyor, onlar öncekileri anlamıyor. İşyerleri yangın yeri gibi. Y’ler sabırsız, iddialı ve hızlı.
Kelime: 2122

35

Yönetimi icat eden adam: Peter Drucker
Eklenme Tarihi: 2014-06-12
Yazar: Yaprak Özer
# #

Peter Drucker, gazeteci, profesör, tarihçi, ekonomist, yönetim bilimci olarak en önemli katkısı işletme alanındaydı. Keynes ekonomi için, Deming kalite için neyse, Drucker da yönetim bilimi için o’ydu. Bugün kullanılan neredeyse tüm modern yönetim kavramlarını önce o ifade etti ya da geliştirdi.
Kelime: 824

35

Kazanma tutkusu
Eklenme Tarihi: 2014-06-12
Yazar: Yaprak Özer
# #

Jack Welch General Electric firmasını yöneten efsane lider olarak anıldı. İş dünyasında lakabı “Nötron Jack”. Zıp zıp zıpladığı için herhalde. Seveni kadar sevmeyeni oldu. Yöneticiler hayran! Başarısı ve kazanımları göz kamaştırdı. Yıllar boyu herkes onu konuştu, ona öykündü... Peki o nasıl biriydi?..
Kelime: 597

35

Dünyayı değiştirmek istiyorum!
Eklenme Tarihi: 2014-06-12
Yazar: Yaprak Özer
#

Girişimcilere sormuşlar; “Neden bu işi yapmak istiyorsun, neden gidip her şeyin tıkır tıkır işlediği bir kurumsal yapıda çalışmıyorsun?” diye… Sözleşmiş gibi, verdikleri yanıt aynı: “Dünyayı değiştirmek için!...”
Kelime: 754

100

Startuplar engel tanımıyor
Eklenme Tarihi: 2014-06-12
Yazar: İndeks:
#

Startup şirketlerinin yüzde 58’i ekonomik durgunluğa rağmen gelir hedeflerini aştı. Silicon Valley Bank tarafından hazırlanan Startup Outlook 2013 raporu, bizlere startuplar hakkında oldukça ilginç bilgiler veriyor. Rapor için hazırlanan anket sonuçları; startupların ekonomik durgunluğa rağmen engel tanımadıklarını ve gelişimlerini sürdürdüklerini gösteriyor.
Kelime: 487

50

Hayata yön veren “bir gün”
Eklenme Tarihi: 2014-06-12
Yazar: İndeks:
#

Yaratıcı insanların hayattaki ilk prensibi zamanı doğru kullanmak. Bir günün büyük bölümünü çalışarak geçirmek, tek başarı ölçütü değil. Bir de işin zamanlama boyutu var. Tarihteki başarılı kişilerin ortak noktası, kendi vücut ritimlerine uygun bir program yaparak günü verimli kullanmaları.
Kelime: 509

50

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER