0 Ürün
Üye Ol

Profesyonel editörler, uzmanlar ve tanınmış yazarların kaleminden çıkmış yüzlerce kategoride binlerce özgün ve yasal içeriğe bu alandan ulaşabilir, anında satın alabilir ya da sipariş verebilirsiniz. Aradığınız içerikler elinizin altında.


SON EKLENEN İÇERİKLER

Ahmet Özhan
Eklenme Tarihi: 2015-03-24
Yazar: İndeks:
#

Ahmet Özhan kimdir? “Bak Yeşil Yeşil” ile çıktığı sanat yolculuğunda bugün Mevlana ile bütünleşen bir tasavvuf hayranı. 80’li yıllardan itibaren tasavvuf müziği çalışmalarını yoğunlaştıran Özhan Mevlana’yı ve felsefesini “bütün insanlık için ortak payda” olarak tanımlıyor.
Kelime: 559

ÜCRETSİZ

İçimizdeki ötekiler
Eklenme Tarihi: 2015-03-24
Yazar: Aydan Sümercan
#

Büyük bir ustanın oyunculukla söylediklerini hatırlıyorum. Stanislavski der ki, "Sanatta kendinizi değil, kendinizdeki sanatı sevin." Stanislavski oyun tekniğini geliştirirken Freud’dan büyük ölçüde yararlanmış ve oyuncunun bilinçaltını açığa çıkarmasını sağlayan teknikler koymuştu. Benim de söylediğim tam da bu idi; içimizdekiler...
Kelime: 531

ÜCRETSİZ

Eşek nasıl yüklenir?
Eklenme Tarihi: 2015-03-23
Yazar: Yekta Özözer
# #

Bu öykümüz, yüksek sorumluluk duygusuyla iş yükünün altında ezilen birçok çalışanın öyküsüdür. Kahramanımız Mahir’in, Büyük Dayısı’nın anlattıkları karşısında kendi iş yaşamıyla ilgili birçok bağlantı kurmasına benzer şekilde birçok okurumuz öyküyle kendi iş yaşamı arasında birçok bağlantı kuracaktır. (Yine de bunlar, en azından zavallı Mahir’in canlılarla kurduğu bağlantılara kıyasla daha onur verici kıyaslamalar olacaktır.) Şirketin iş yükünü üstlenmek çok kıvanç verici bir durumdur. Bu öyküde ise özellikle iki büyük yönetim hatası vurgulanmaktadır.

ÜCRETSİZ

Thierry Mugler ve bir romanın anatomisi
Eklenme Tarihi: 2015-03-23
Yazar: Aydan Sümercan
# #

Her parfümün bir öyküsü var, bazıları öykülerden esinlenir ama çoğu zaman parfüm kendi kahramanının öyküsünü de yazar. Modacı, stilist ve yönetmen Mugler, moda dünyasının sıra dışı isimlerinden biri ve olağandışı kadınları giydirmekle ve şiirsel parfümleriyle yetinmedi, Süskin’in kahramanının kokularla dokunmuş trajik öyküsünü de sundu parfüm dünyasına...
Kelime: 1160

50

23-29 Mart haftası burç yorumları
Eklenme Tarihi: 2015-03-23
Yazar: Seda Efe
#

Güneş koç burcuna geçiyor, Satürn ise geri harekete başlıyor. İşte 23-29 Mart tarihleri arasında burç yorumları...
Kelime: 704

ÜCRETSİZ

Ali Müfit Gürtuna
Eklenme Tarihi: 2015-03-22
Yazar: İndeks:
#

Ali Müfit Gürtuna kimdir? İstanbul’un eski belediye başkanlarından Ali Müfit Gürtuna, öncüsü olduğu Turkuaz Hareketi’ndeki çalışmalarını sürdürüyor. Bir avukat, siyasetçi ve iş adamı olarak İstanbulluların yakından tanıdığı Gürtuna ilginç kariyeri ve kişiliğiyle dikkat çekiyor.
Kelime: 521

ÜCRETSİZ

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER