SEPET: 0 Ürün
» Üye Ol

Profesyonel editörler, uzmanlar ve tanınmış yazarların kaleminden çıkmış yüzlerce kategoride binlerce özgün ve yasal içeriğe bu alandan ulaşabilir, anında satın alabilir ya da sipariş verebilirsiniz. Aradığınız içerikler elinizin altında.


SON EKLENEN İÇERİKLER

Geldiğimde… Gelirsem oraya… Geldim!
Eklenme Tarihi: 2017-01-20
Yazar: Yaprak Özer
# #

Barack Obama’nın 2 dönem gerçekleşen, toplamda sekiz yıllık görev süresi bugün noktalanıyor. Yaptıklarını aksine çevirmeye and içen birine devrediyor görevini. Gece ile gündüz kadar farklı iki Başkan örneği. Dünya iki kutuplu sisteme kayıyor. Soğuk Savaş yalnızca ABD - Rusya arasında yaşanmıyor: siyah Başkan ile sarışın Başkan arasında yaşananlar aslında bireyleri millet, din, dil, ırk farkı fark etmeksizin ayıran duruş. Göstergeler küreselleşmeyle milliyetçilik, eğitimle vasatizm, kadın ile erkek… arasında!
Kelime: 955

ÜCRETSİZ

Enerji tasarrufunda doğru bilinen yanlışlar
Eklenme Tarihi: 2017-01-20
Yazar: Mevlüt Şahin
#

Kışın soğuk geçtiği şu günlerde kabarık doğal gaz ve elektrik faturaları tüketicilerin en büyük şikayetlerinden birini oluşturuyor. Pek çoğumuz doğru bildiğimiz yanlış uygulamalar yüzünden tasarruf edeyim derken daha fazla fatura ödeyebiliyoruz. Peki şimdiye kadar evimizde ısı ve enerji tasarrufu sağlamak için uyguladığımız yöntemlerin hangisi doğru, hangisi yanlış? .... read more
Kelime: 475

ÜCRETSİZ

2017 trendleri
Eklenme Tarihi: 2017-01-20
Yazar: Güventürk Görgülü
# #

Uluslararası tüketici trendlerini izleyen Trendwatching, her yıl olduğu gibi bu yıl da 2017’deki beklentilerini açıkladı. Trendwatching”in açıkladığı 2017’nin en öneml beş tüketici trendi; “Ayrı dünyalar”, “Sanal deneyim ekonomisi”, “Gizlenen bireyler”, “Kapasite yakalamak” ve “Büyük birader markalar”.
Kelime: 595

ÜCRETSİZ

Çin, dünyanın da bizim de kafamızı karıştırıyor
Eklenme Tarihi: 2017-01-19
Yazar: Mehmet Öğütçü
# #

Çağımızın kafaları karıştıran müthiş bir çelişkisi bu. “Kızıl” kapitalist Çin Halk Cumhuriyeti, serbest piyasa, serbest ticaret, serbest sermaye amentusunun en ateşli savunucusu konumuna kayarken, ABD, AB ve Japonya sermaye akımlarının, ticaretin kontrolü, vergi cennetlerinin ortadan kaldırılması, insanların serbest dolaşımının kısıtlanması gibi küreselleşme karşıtı adımları atıyor.
Kelime: 1187

ÜCRETSİZ

Karne psikolojisi tatili zehir etmesin!
Eklenme Tarihi: 2017-01-19
Yazar: Elif Başarır
#

Uzun ve zorlu bir eğitim öğretim döneminin ardından tatil sevinci ve bu dönemin nasıl geçtiği hakkında bilgi veren karne heyecanı tüm çocukları sardı şu günlerde…. Ancak yarıyıl tatilinin habercisi, karnelerin alınması bazı ailelerde sevinç ve coşku yaratırken, bazı ailelerde ise üzüntü ve mutsuzluğa sebep olabilir..... read more
Kelime: 426

ÜCRETSİZ

How high should interest rates go so exchange rates can calm down?
Eklenme Tarihi: 2017-01-19
Yazar: PROF. DR. EMRE ALKİN
# #

The fact that the Turkish Central Bank is under a huge pressure right now about the interest rate hike reveals the utter importance of the decision.
Kelime: 459

ÜCRETSİZ

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER