SEPET: 0 Ürün
» Üye Ol

Profesyonel editörler, uzmanlar ve tanınmış yazarların kaleminden çıkmış yüzlerce kategoride binlerce özgün ve yasal içeriğe bu alandan ulaşabilir, anında satın alabilir ya da sipariş verebilirsiniz. Aradığınız içerikler elinizin altında.


SON EKLENEN İÇERİKLER

Alışkanlıklardan kurtulmanın yolu nedir?
Eklenme Tarihi: 2017-04-20
Yazar: Mert Aydıner
# #

Beynimiz verdiğimizden çok daha fazlasını alabildiğimiz verimli bir toprak gibidir. Bu nedenle ektiğimiz tohumlara, yani ifadelerimize çok dikkat etmeliyiz. Kullandığımız kelimeler onları her duyuşumuzda inanç dünyamızı ve kendi içimizde yaptığımız anlaşmaları yeniden şekillendirir. Söyleyen biz de olsak, bir başkasından da duymuş olsak eğer bunun doğruluğunu kabul etmişsek bizde aynı etkiyi yaratır. Düşünceler ve onları ifade ederken kullandığımız kelimeler beynimizdeki çarkları döndürmeye ve inandığımız doğrultuda yeni fikirler veya mazeretler üretmeye başlar. Eğer bir şeyin olacağına dair güçlü bir inanç taşıyorsak beynimiz bu yönde harekete geçer ve başarılı olabilmemiz için fikirler üretmeye başlar. Eğer bir şeyin olacağına inanmıyorsak, bu sefer de beynimiz bunun neden olmayacağını bize kanıtlamak üzere bahaneler, gerekçeler bulmaya başlar. İster çözüm üretmeye, ister bahane bulmaya çalışsın, bunu yaparken daima geçmişi referans alır.
Kelime: 353

ÜCRETSİZ

Should we invest in Turkey or not?
Eklenme Tarihi: 2017-04-20
Yazar: PROF. DR. EMRE ALKİN
# #

Yesterday, I had chance to have a talk with highly experienced financial officers who know their stuff really well. As you might have guessed already, the topic of the conversation was Turkey. To tell you the truth, neither of us thought about Trump, Merkel or May calling for UK early election; because, our 2-hour long conversation almost solely focused on Turkey issues.  
Kelime: 499

ÜCRETSİZ

Reel sektör elinden geleni yapıyor
Eklenme Tarihi: 2017-04-20
Yazar: PROF. DR. EMRE ALKİN
# #

Dün hatırı sayılır tecrübeye sahip, işinin ehli finansçılarla beraber güzel bir sohbet yaptım. Sohbetin konusu elbette Türkiye idi.  Açıkçası hiçbirimizin aklına Trump, Merkel ya da erken seçime doğu giden İngiltere gelmedi. Çünkü toplamda 2 saat süren görüşme esnasında Türkiye'nin meselelerinden bunlara sıra gelmedi..... read more
Kelime: 329

ÜCRETSİZ

İŞSİZLİK ARTIŞINDA SOLUKLANMA VAR
Eklenme Tarihi: 2017-04-20
Yazar: Gökhan Aydoğan
# #

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (Betam), Prof. Dr. Seyfettin Gürsel, Yrd. Doç. Dr. Gökçe Uysal ve Araştırma Görevlisi Mine Durmaz tarafından hazırlanan “İŞSİZLİK ARTIŞINDA SOLUKLANMA” başlıklı İşgücü Piyasası Görünümü: Nisan 2017 notunu yayınladı. Mevsim etkilerinden arındırılmış işgücü verilerine göre tarım dışı işsizlik oranı Ocak 2017 döneminde bir önceki döneme kıyasla 0,1 puan azalarak yüzde 14,1 olarak gerçekleşti. Önceki dönemde düşüş sergileyen tarım dışı işgücü 109 bin artarken tarım dışı istihdam artışı 119 bine ulaştı, işsiz sayısı da 10 bin azaldı. Bu azalmanın en önemli etkeni hizmetlerde önceki dönem gerileyen istihdamda Ocak 2017 dönemindeki 96 binlik güçlü bir artış. Sanayi ve inşaatta istihdam artışları ise sınırlı. Betam, tahmin modeli tarım dışı işsizlik oranının Şubat 2017 döneminde yüzde 14,0 seviyesine düşeceğini öngörüyor.

ÜCRETSİZ

Online alışveriş teslimatında nelere dikkat edilmeli!
Eklenme Tarihi: 2017-04-20
Yazar: Ayşegül Arabacıoğlu
# #

Başarılı bir e-ticaret kanalı yapmanın en önemli yollarından biri de teslimat sistemini iyi bilmekten geçiyor. E-ticarette ürünlerin satışının yapılması önem arz ettiği kadar, ürünlerin hiçbir eksiği olmadan hasarsız ve tam zamanında müşterilere iletilmesi de bir o kadar önemli bir konudur. Tüketiciler genellikle online alışveriş yaparken teslimat aşamasında çok fazla sorun yaşıyor. Bu durum e-ticaret siteleri için büyük bir önem arz ediyor. E-ticaret sitelerinin büyük oranda müşterileri kaçırdıkları en önemli aşama da işte burada gerçekleşiyor.
Kelime: 247

ÜCRETSİZ

Towards a New World Order in Eurasia: The 21st Century’s Great Game
Eklenme Tarihi: 2017-04-20
Yazar: James Dorsey
# #

Towards a New World Order in Eurasia: The 21st Century’s Great Game The 21st century’s Great Game is about the creation of a new Eurasia-centred world. It locks China, Russia, India, Japan and Europe into what is an epic battle. Yet, they are not the only players. While US President Donald J. Trump’s policies are still largely shrouded in mystery, early indications suggest a closer alliance with India in a bid to counter potential Chinese dominance. Middle Eastern rivals, Saudi Arabia and Iran, are key players too. As they vie for big power favour, they compete to secure the ability to shape the future architecture of Eurasia’s energy landscape, enhance leverage by increasing energy and oil product market share, and position themselves as the key nodes in infrastructure networks. With China and a US-backed India as the heavy weights, the Great Game is unlikely to produce an undisputed winner. Nor do key players perceive it as a zero-sum-game. The stakes in the game are about ensuring that China despite its vast resources, economic leverage, and first starter advantage in infrastructure linkage, does not emerge as the sole dominant power in Eurasia’s future architecture. For players, such as Europe, Russia and Japan, the game is about ensuring that they remain influential stakeholders. Efforts to restrain China’s rise are enhanced by growing anti-China resentment in key nodes of the Middle Kingdom’s 65-nation, $3 trillion One Belt, One Road initiative [1] and increased questioning of China’s business practices. Some of the alliances in the shaping of Eurasia’s future are opportunistic rather than strategic. This is particularly true for Russian ties to China and Iran. The contours of potential conflicts of interest are already evident and likely to impact the degree to which China will have a free reign.

ÜCRETSİZ

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER