Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Profesyonel editörler, uzmanlar ve tanınmış yazarların kaleminden çıkmış yüzlerce kategoride binlerce özgün ve yasal içeriğe bu alandan ulaşabilir, anında satın alabilir ya da sipariş verebilirsiniz. Aradığınız içerikler elinizin altında.


SON EKLENEN İÇERİKLER

Sadece gargaraya güvenmeyin
Eklenme Tarihi: 2019-05-15
Yazar: Bike Kara
# #

Ramazan ayında 18 saate yakın süren orucun, ağızda kuruluğa ve ister istemez ağız kokusuna yol açtığını bunun da tüketilecek bitkilerle önüne geçilebileceğini belirten Diş Hekimi Pertev Kökdemir, ağız kokusunu önlemek için tavsiyelerde bulundu..... read more
Kelime: 203

ÜCRETSİZ

Enflasyon, cari açık, yedek akçeler vs.
Eklenme Tarihi: 2019-05-15
Yazar: PROF. DR. EMRE ALKİN
# #

Sanayi rakamlarının geçen yıla göre kötü, geçen aya göre iyi şekilde gelmesi azıcık umutları arttırdı. Ancak, "enflasyonda sert düşüş olacak" şeklinde bir açıklama yapılması belki de en dikkat çekici gelişmeydi. Bu açıklamanın ardından bana yöneltilen sorular oldu elbette. "Baz etkisi" açısından ele alındığında özellikle TÜFE'de fazla ümit veren bir durum yok. Çünkü geçen yılın Haziran ayından başlayan seride enflasyon daha şimdiden 11 ayda % 17.5'e ulamış durumda. Eğer geride bıraktığımız yılların genel trendinde bir Mayıs enflasyonu açıklanırsa (yani % 0.5 civarında) yıllık enflasyon % 18 civarında oluyor. .... read more
Kelime: 325

ÜCRETSİZ

Ramazan ve sağlık
Eklenme Tarihi: 2019-05-15
Yazar: Ahu Andaç
#

Ramazan sofralarının keyfini çıkarırken sağlıklı kalmaya ve dengeli beslenmeye de dikkat etmek gerekiyor. Oruç metaboluzmada nasıl bir etki yaratıyor, sahurda ne yemeli, ramazanda sağlıklı beslenmenin kuralı ne, ideal iftar mönüsü nasıl olmalı? İşte yanıtlar!
Kelime: 559

35

“Yüzümle Mutluyum” de, fark yarat!
Eklenme Tarihi: 2019-05-14
Yazar: Bike Kara
# #

Yüz bölgesinde görünür farklılığı olan kişilerle empati kurulması sağlamak amacıyla düzenlenecek olan “Yüzümle Mutluyum Haftası”nda yüzünüze yapıştıracağınız bir yara bandı ya da çizeceğiniz bir kelebek figürü ile toplumsal farkındalık yaratmaya ne dersiniz?
Kelime: 267

ÜCRETSİZ

Protein Tedavisi Nedir? Sağlıklı ve Parlak Saçlar İçin Protein Tedavisi
Eklenme Tarihi: 2019-05-14
Yazar: Füsun Günaydın
# #

Saçlar için protein tedavisini duydunuz mu? Proteinler saçınızı güçlendirmek ve büyümesini sağlamak için gerekli amino asitleri içerir.
Kelime: 425

15

Meseleleri mesele etmek veya etmemek...
Eklenme Tarihi: 2019-05-14
Yazar: PROF. DR. EMRE ALKİN
# #

Tam 1 yıl önce rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in bir sözünü sosyal meydada paylaşmıştım. "Meseleleri mesele etmezseniz, mesele olmaktan çıkar." Tecrübeli siyasetçi bu sözü "hiçbir şeyi kafaya takmayın" tadında söylememiştir mutlaka. Değişik ses tonlarıyla okunduğuna farklı anlamlara gelebilir bu söz. Yani bir meseleyi görmezden gelmek değil ama bir meseleyi "gerçek" olarak kabul etmek anlamında söylenmiş olduğunu tahmin ediyorum. Eğer bir gelişmenin varlığı kabul edilmiş ise, o zaman çözümünün de önü açılmıştır. Süleyman Demirel'in dediği gibi bir mesele olduğuna dair bir kaygınız yok ise, o zaman bunu konuşmanın da gereği kalmaz.  Ancak, ciddi meselelerimiz var. Yabancı haber ajansları özellikle Uzak Doğu piyasalarında Türk bankalarının yoğun Dolar satışı yaparak kurları sakinleştirmeye çalıştıkları yönünde haberler paylaşıyorlar. Bunun üzerine Merkez Bankası'nın yedek akçelerinin kamuya verileceği açıklamaları da gerginliği artırdı. .... read more
Kelime: 311

ÜCRETSİZ

SAYFA :

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER