Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
0 Ürün
Üye Ol

Profesyonel editörler, uzmanlar ve tanınmış yazarların kaleminden çıkmış yüzlerce kategoride binlerce özgün ve yasal içeriğe bu alandan ulaşabilir, anında satın alabilir ya da sipariş verebilirsiniz. Aradığınız içerikler elinizin altında.


SON EKLENEN İÇERİKLER

Bu yöntem kısırlığa umut oluyor
Eklenme Tarihi: 2018-10-22
Yazar: Ahu Andaç
# #

Son 10 yıldır, erkek kısırlığının tedavisinde çığır açan teknolojik gelişmelere bir yenisi daha eklendi: Elektrik aktivasyonu. Uzmanlar, bu yöntemle özellikle menide hiç canlı sperm hücresi bulunmayan veya olgun olmayan sperm hücresi bulunan erkeklerin dahi çocuk sahibi olabileceğine dikkat çekiyor.
Kelime: 415

ÜCRETSİZ

Günlük İyot Miktarınıza Dikkat Edin!
Eklenme Tarihi: 2018-10-22
Yazar: Ceyda Belgin
# #

İyotun besinsel önemi tiroid bezinin metabolizmasında rol almasından kaynaklanmaktadır. Günümüzde iyotlu su, tuz ve ekmek kullanımı sayesinde iyot yetersizliği nadiren görülür. Bununla birlikte, iyot eksikliği ülkemizin belirli bölgelerinde halen önemli bir halk sağlığı sorunu olmaya devam etmektedir. İyot eksikliği, tüm dünyada en yaygın mikro besin yetersizliği nedenleri arasındadır.
Kelime: 436

ÜCRETSİZ

Dünyanın en iyi 25 şirketi açıklandı
Eklenme Tarihi: 2018-10-22
Yazar: İdil Derin
# #

Dünyanın En İyi Çok Uluslu İşverenleri araştırmasının sonuçları açıklandı. 51 ülkede gerçekleştirilen analizde, 2 milyon 700 bin çalışan temsil edildi..... read more
Kelime: 291

ÜCRETSİZ

Türk insanını kendinizden soğutmayın...
Eklenme Tarihi: 2018-10-22
Yazar: PROF. DR. EMRE ALKİN
# #

Türkiye'nin ithalatının % 85'inden fazlası hammadde-aramalı-yatırım malı. İhracatının % 85'i ise nihai mal kategorisinde. Yani sattıklarımız fiyata karşı çok hassas, aldıklarımız ise değil. Üretmek için ithalat yapmak mecburiyetindeyiz. Aslına bakılırsa ithalatımızda "tüketim malı" kategorisinde olanlar % 7-8 civarında. Bu malların tamamında gümrük vergilerini yükseltmek, dış ticaret açığını daraltmadığı gibi enflasyonu yükseltip, Türk sanayiinin dış rekabet gücünü azaltıyor. Bu arada vatandaş kaliteli malı pahalıya satın aldığı gibi, düşük kaliteli yerli muadilleri de hak ettiğinden pahalıya almak zorunda kalıyor. Her bakımdan yanlış bir uygulama. .... read more
Kelime: 339

ÜCRETSİZ

ŞİFALI TANELER
Eklenme Tarihi: 2018-10-22
Yazar: Güzel Yaşa
# #

Üzüm, sahip olduğu vitamin ve minerallerle insanoğluna yüzyıllardır hem sağlık hem de güzellik sunuyor. Kutsal kitaplardaki ayetlerin öznesi, bolluğun bereketin simgesi, mitolojide tanrıların güç kaynağı olan üzüm, dünya üzerinde kültürü yapılan en eski meyvelerden biri. Yapılan araştırmalar sonucunda M.Ö. 5000 ile tarihlenen üzümün yabani türünün anavatanının  Anadolu, Hazar Denizi ve Ermenistan olduğu ortaya çıkmış. Üzümün dünya üzerinde 10 bin çeşidi bulunuyor. Yaklaşık 1200 çeşit üzüm türüne ev sahipliği yapan Türkiye, sahip olduğu iklim ve coğrafi koşullara bağlı olarak tam bir üzüm cenneti olarak nitelendirilebilir.
Kelime: 529

ÜCRETSİZ

Hayatın Sürprizleri
Eklenme Tarihi: 2018-10-19
Yazar: NAZLI AKIN
# #

"Senin can gözünün iki hastalığı var. Biri, elde edemediğin şeyler için çektiğin gam, Diğeri, elindeki şeyleri kaybetmekten duyduğun korku." MEVLANA Ne zaman ümitsizliğe kapılsam Mevlana’nın sözlerini okurum. Atalet içindeki bedenim ruhuma baskı yaparken damardan verilen manevi bir serum gibi iyi gelir söyledikleri. Sağ ayak bileğimdeki tendon yırtığı bana gösterdi ki hayat sürprizlerle dolu. Her an hazırlıklı olmanız mümkün değil. Aniden gelişen olaylar yaşamı zorlaştırabilir. Hastalanırsınız, parasız kalırsınız, terk edilirsiniz, yalnız hissedersiniz. Daha neler olur neler..... read more
Kelime: 371

ÜCRETSİZ

SAYFA :

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER