Tel: (0212) 347 70 70 - [email protected]
0 Ürün
Üye Ol

Ben erkek olsaydım...

Ben erkek olsaydım..

Şehzan Seçen

Güzel ülkemde işler ne zaman arapsaçına dönse köşe yazarlarının da yazı içeriği hemen değişiveriyor. İşler çıkmaza girince ise sessiz bir anlaşma yapılmış gibi  yazdıkları  yegane  konu kırk yaş kadını oluveriyor. Yok efendim kırk yaş kadını seksidir, yok efendim kırk yaş kadın için en güzel yaştır, yok efendim bir kadının en olgun yaşı kırklı yaşlarıdır ve buna benzer daha nice  kırk yaş safsatası. Hayır merak ediyorum onların bilip de benim bilmediğim ne var acaba bu kırklı yaşlarda. Kerametini biri bana  anlatsa da ben de yaşımın sefasını sürsem bu arada.

Kırk yaş kadınını bir gün size ben de yazarım hem de yaşayan biri olarak ama onun daha zamanı var. Ben bugün size  ben erkek olsaydımı  anlatacağım.

Ben erkek olsaydım kadınları eğlenilecek kadın ve evlenilecek kadın diye kategorize etmez, aşık olunacak  veya  aşık olunmayacak kadın diye ayırırdım.  Ama bunu da başka hiçbir erkeğe anlatmaz içimde yaşardım. Ben erkek olsaydım erkekler ağlamaz lafına pek takılmaz, üzüldüğümde gözyaşlarımı özgür bırakırdım. Ben erkek olsaydım kadınların duyduklarına aşık olduklarını bilir, eşimi sevdiğimi defalarca defalarca söyler her an bu harika sözcükleri duymasını sağlardım. Ben erkek olsaydım kutsal analık görevinin sadece anneme ait olmadığını eşimin de bir  kutsal  anne olduğunu asla unutmazdım. Ben erkek olsaydım çocuğumun cinsiyetini belirleyen yegane unsurun ben  olduğunu ve bununla birlikte evladın kızı erkeği olmadığını ancak hayırlısı  ve hayırsızı olduğunu da bilirdim. Ben erkek olsam  çalışması için karımı mutlaka desteklerdim. Kazandığı para için değil  ama kazandığı başarı için onu hep yüreklendirirdim. Erkek olsaydım akşamları hiç olmazsa salatayı ben yapardım. Erkek olsaydım eşimin bir saç teline dahi  zarar gelmesini engeller onu sert rüzgarlardan bile korumak isterdim. Ben erkek olsaydım eşimi diğer yarım  olarak görmez , onu ben, beni  de o olarak görürdüm.

Ben erkek olsaydım  bunun benim seçimim değil  kaderim olduğunu bilirdim. Ben erkek olsaydım bunun bir üstünlük değil sadece bir cinsiyet olduğunu da bilirdim.

Bu arada ben erkek olsaydım muhtemelen de yakışıklı  bir erkek olurdum...

Ben fiili olarak erkek olmayı anlattım, şimdi sizlerde  bu duruma hukuki bir çözüm yaratıverin  bari.

© İçerik Fabrikası 2015 - Tüm Hakları Saklıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER

BAŞVURU FORMU

-
GÖNDER